1. pl
  2. en

W M’hango Terapeuta Plus wkładki ortopedyczne wykorzystujemy jako uzupełnienie terapii. W ofercie znajdują się systemy marek Igli, Formthotics, Footwave oraz Vasyli. Umożliwiają one różnorodne modyfikacje, które pozwalają dostosować wkładkę do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Wkładki

Wkładki

W M’hango Terapeuta Plus wkładki ortopedyczne są wykorzystywane jako uzupełnienie terapii. W ofercie znajdują się systemy marek Igli, Formthotics, Footwave oraz Vasyli. Umożliwiają one różnorodne modyfikacje, które pozwalają dostosować wkładkę do indywidualnych potrzeb pacjenta.

  • zaburzenia osi kończyn dolnych
  • koślawość, szpotawość stawów kolanowych
  • dolegliwości bólowe kończyn dolnych
  • dolegliwości bólowe kręgosłupa  
  • paluch koślawy- hallux valgus                   

  • stopa Mortona

  • płaskostopie                                                 

  • koślawość tyłostopia

  • stopa płasko - koślawa                                                                                     

Jak dbać o wkładki ?

   Jak każdy przedmiot, wkładka ortopedyczna z czasem ulega zużyciu. Aby wydłużyć jej żywotność należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  1. Wkładkę można przekładać z buta do buta, dlatego zawsze należy się upewnić, że jest włożona do odpowiedniej strony - lewa do lewego buta. Włożenie wkładek na odwrót skutkuje ich nieodwracalnym zniszczeniem, które całkowicie uniemożliwia dalsze stosowanie!
  2. Wkładka powinna być dobrze dosunięta do zapiętka. Każdy element wkładki oddziałuje na inną strukturę w stopie, dlatego jej ułożenie ma kluczowe znaczenie dla skuteczności.
  3. Należy bezwzględnie unikać przeoczenia butów oraz dostania się dużej ilości zanieczyszczeń- istnieje ryzyko rozklejenia się elementów oraz zmiany konsystencji, co dyskwalifikuje wkładkę z dalszego użytkowania.
  4. Należy unikać suszenia wkładek przy źródle ciepła, również jeśli są włożone do butów. Tworzywo, z którego są wykonane, jest podatne na działanie wysokich temperatur i może zmienić swój kształt co zmniejsza lub całkowicie niszczy korekcyjne działanie wkładki.

 

Jak przygotować się na wizytę ?

  1. Wkładka ortopedyczna że względu na swój rozmiar wymaga odpowiednio dopasowanego obuwia. W związku z tym na wizytę należy zabrać buty, które będą najczęściej wykorzystywane do noszenia wkładki.
  2. Obuwie powinno być zabudowane (dopuszczalne są sandały typu trekking, lekkie sandały niestety nie nadają się do umocowania wkładki), zapiętek powinien być sztywny, część przednia pod palcami natomiast elastyczna i umożliwiająca bezproblemowe zgięcie buta.
  3. Należy uwzględnić rozmiar - Wkładka aby poprawnie oddziaływać, musi mieć określoną długość i szerokość, dlatego buty powinny zapewniać swobodę ruchów palców wewnątrz oraz posiadać odpowiednią tęgość.
  4. Bez względu na to, czego dotyczy problem, fizjoterapeuta będzie musiał poddać ocenie całą postawę ciała, dlatego pacjent powinien być przygotowany na rozebranie się. Należy poinformować o występowaniu infekcji skórnych, kurzajek itp. przed wizytą, gdyż możliwe, że stopień zaawansowania infekcji będzie uniemożliwiał dobór wkładki.
  5. Jeśli pacjent miał wykonywane badania obrazowe, należy je ze sobą zabrać.
  6. Wkładki będą wymagały regularnych kontroli, należy je że sobą zabierać na każdą wizytę wraz z obuwiem, w którym są noszone.

 

 

 

 

Jak działa wkładka?

   Mechanizm działania wkładki opiera się na aktywnej stymulacji ustawienia stopy w trakcie chodu oraz w pozycji stojącej, co wpływa na mechanikę zarówno kończyn dolnych jak i tułowia. Regularne stosowanie zgodnie z zaleceniami pozwala wywołać korzystne zmiany wzorca chodu oraz sposobu obciążania kończyn zarówno u dzieci jak i dorosłych.

Dzięki temu wkładki znajdują zastosowanie w takich schorzeniach jak:

                                             

M'hango Terapeuta Plus

ul. Romualda 3, 25-322 Kielce

Godziny otwarcia:

pon-pt: 7:00-20:00

e-mail: biuro@terapeutaplus.pl

601 503 142; 41 343 18 64